ایرانیان با اهداف متفاوتی اعم از ادامه تحصیل و فراگیری و مهارت و یافتن شغلی مناسب به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند؛ مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی نیازمند تمهیدات ویژه ای برای پذیرش است. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مدارکی که جهت اخذ ویزای معتبر و گرفتن پذیرش از دانشگاههای مطرح دنیا نیاز است، کسب نمره قبولی در آزمون آیلتس است. به همین دلیل آیلتس اصفهان نخستین عبارتی است که افراد ساکن در این استان برای موفقیت در این آزمون در گوگل و سایر موتورهای جستجو سرچ می کنند. در این مطلب قصد داریم اطلاعات جامعی را در مورد این ازمون ارائه دهیم و در انتها به شما مرکز آیلتس معتبری را به منظور کسب بهترین نمره در اصفهان معرفی  کنیم.

معرفی آزمون جامع آیلتس

برای سنجش افرادی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل و … در کشورهای خارجی را دارند آزمونی تحت عنوان آیلتس که مخفف عبارت International English Language Testing System است طراحی شده است. این آزمون هر چهار مهارت مورد نیاز را مورد ارزیابی قرار می دهد که به ترتیب شامل: شامل Listening (شنیداری)، Reading (خواندن)، Writing (نوشتاری) است.

آیلتس اصفهان

آزمون آیلتس شامل چند نوع است؟

این آزمون دارای  دو سطح آکادمیک و عمومی است. افرادی که به منظور گرفتن دیپلم یا گذراندن دوره های آموزشی و فنی کوتاه مدت قصد سفر به کشورهای انگلیسی زبان را دارند باید در آزمون آیلتس عمومی شرکت کنند. از طرفی افرادی که قصدشان از سفر به این کشورها گرفتن پذیرش از دانشگاههای معتبر و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی ارشد است باید در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت کنند. این آزمون دارای 9 سطح است. افرادی که موفق به دریافت نمره 9 می شوند به عنوان Expert User شناخته می شوند چنین فردی تسلط لازم برای درک زبان انگلیسی را کسب کرده است و در عالی ترین سطح برای پذیرش می باشد و کسی که در این  آزمون دارای سطح 1 تشخیص داده شود Non User  شناخته شده و توانایی او در درک زبان انگلیسی صفر است. دانشگاههای معتبر و سطح بالا نظیر دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد حداقل نمره 7 را برای قبولی می پذیرند.

چرا باید در انتخاب مرکز آیلتس اصفهان دقت داشته باشیم؟

 اکثر افرادی که قصد مهاجرت با هدف ادامه تحصیل و …. دارند، وقت کمی برای کسب نمره قبولی در آزمون آیلتس دارند  از طرفی متاسفانه مراکز نامعتبر زیادی در اقصی نقاط کشور بالاخص اصفهان وجود دارند که به صرف داشتن  اطلاعات مورد نیاز برای برگزاری کلاس های آموزش زبان خود را مدرس آیلتس تلقی می کنند ولی اطلاعات و اساتید متخصص جهت اموزش زبان آموزان را در دسترس ندارند و ضمن هدر دادن منابع مالی شما می توانند وقت و انرژی شما را نیز هدر بدهند. به همین دلیل توصیه می شود با دقت به بررسی مرکز آیلتس اصفهان مورد نظر بپردازید.  یکی از مهمترین فاکتورها جهت سنجش عیار موسسه مورد نظر توجه به مجوز های مجموعه مورد نظر است. این موسسات باید  از مراجع ذیصلاح مجوز دریافت کرده باشند و آن را در معرض دید مراجعه کنندگان بالاخص زبان آموزان قرار دهند. علاوه بر آن با افرادی که از این مجموعه خدمات دریافت کرده اند ارتباط برقرار کنید و نظر آنها و میزان رضایت آنها راجع به   مرکز آیلتس اصفهان موردنظر مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین بررسی سایت مرکز مورد نظر و آنالیز آن و سابقه موسسه آیلتس کمک زیادی خواهد نمود.

آیلتس در اصفهان

یک استاد آیلتس باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟!

 آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی سنجش سطح زبان است. بنابراین طبیعی است که قبولی در آن علاوه بر مراجعه به یک مرکز آیلتس اصفهان، بدون تلاش و تمرین و داشتن یک استاد زبان متخصص در این امر بسیار دشوار خواهد بود در ذیل به مهمترین خصیصه های یک استاد زبان متخصص می پردازیم تا بتوانید انتخاب بهتری در این امر داشته باشید:

  1. بهترین استاد زبان کسی است که به رغم داشتن اطلاعات و مدرک علمی زبان تجربه قبولی در این مسیر را نیز داشته باشد.
  2. مسلط به جزئیات بخش های مختلف این آزمون باشد.
  3. بتواند کلاس های حضوری و آنلاین را به خوبی مدیریت کند.
  4. توانایی برقرای ارتباط موثر با زبان آموز و تشخیص نقاط ضعف وی
  5. توانایی گوش کردن موثر
  6. در دسترس بودن؛ بدین ترتیب که ارتباط زبان آموز با استاد غیر ممکن نباشد و زبان آموز بتواند در مواقعی که نیاز دارد با استاد ارتباط داشته باشد.
  7. داشتن مهارت و دانش به روز که طبعا نیازمند مطالعه مستمر می باشد.

برای موفقیت در آزمون آیلتس به چه نکاتی توجه کنیم؟

آزمون آیلتس با آزمون های دیگری که تا به حال در طول دوره تحصیل خود انجام داده اید بسیار متفاوت است احتمالا با خواندن چند کتاب و کمی تمرین توانسته اید نمرات عالی در آزمون های دیگر کسب کنید ولی آزمون آتلیس اساسا میزان تسلط و مهارت انگلیسی شما را به طور دقیق عیار سنجی می کند و طبیعتا با مطالعه چند کتاب قادر به شکستن این غول نخواهید بود! برای موفقیت در این آزمون توصیه ما به شما عمل به موارد ذیل است؛

1.مهارت نوشتن خود را ارتقا دهید.

طبق آمارهایی که از نتایج این آزمون در دسترس است اکثر متقاضیان این آزمون در این بخش ضعیف هستند. لذا توصیه ما به شما نوشتن و نوشتن و نوشتن است! هر چقدر بیشتر بنویسید بیشتر به نقاط ضعف خود پی خواهید برد. بعد از نوشتن هر مطلب یا مقاله متن خود را از لحاظ دستوری و لغوی به خوبی مورد ارزیابی قرار دهید. برای این نوع ارزیابی می توانید از پلتفرم های آنلاین در دسترس یا استاد زبان خود کمک بگیرید.

2.حتما یک دوست پیدا کنید!

مهارت صحبت کردن خود را با یک دوست ارتقا دهید و در تنهایی خود به انگلیسی فکر کنید. این امر تاثیر بسیار زیادی در تقویت مهارت شما خواهد داشت.

3. از شخصی که قبلا مسیر شما را طی کرده است کمک بگیرید، چرا که راهنمایی های وی بسیار موثر خواهد بود.

4. صدای خود را ضبط کنید و با گوش دادن به آن اشکالات لغوی و دستوری آن را اصلاح کنید.

5. به دنبال یک مرکز آیلتس اصفهان و معتبر باشید که دارای آزمون برای سطوح مختلف باشد تا بتوانید به خوبی سطح خود را ارتقا دهید.

موفقیت در آزمون آیلتس

هزینه کلاس های آیلتس اصفهان

هزینه دوره های آیلتس اصفهان بنا به خدمات هر موسسه و مرکزی متفاوت است. حضوری یا غیرحضوری بودن کلاس ها، سطح اساتید، منابع و زمان هر جلسه از فاکتورهای موثر بر هزینه این کلاس هاست. شما می توانید بعد از بررسی سایت مراکز آیلتس مختلف از بخش تماس با ما سایت با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت کنید.

کلام آخر

کسب بهترین نمره از آزمون آیلتس در سرنوشت شغلی و تحصیلی و…. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی دارند بسیار حیاتی است. ازطرفی یافتن مناسب ترین مرکز در کلانشهری چون اصفهان امری دشوار است. اما نگران نباشید! یکی از بهترین مراکز تخصصی آیلتس اصفهان، مرکز تخصصی رادمان فرنود می باشد. تیم آموزشی و اداری این مجموعه کادری با سابقه درخشان و متخصص در این حوزه هستند که در کنار هم برای موفقیت شما در آزمون آیلتس تلاش می کنند. علاوه بر پرسنل و استادان مجرب آن که در امر آموزش تاثیر فوق العاده زیادی دارد، فضای این مرکز نیز از معتبرترین استانداردهای آموزشی برخوردار است تا از اتلاف وقت و هزینه شما عزیزان جلوگیری شود و بتوانید در سریعترین زمان ممکن از خوان آزمون آیلتس عبور کنید و با خیال راحت به فکر آماده کردن سایر مدارک لازم جهت مهاجرت و دریافت پذیرش باشید. 

جهت دریافت خدمات ویژه از این مرکز تخصصی کافی است به آدرس سایت www.rafcentre.com مراجعه کنید و از طریق تماس با کارشناسان مجرب این مجموعه و دریافت مشاوره تصمیم بگیرید.